פינוי בינוי

פינוי בינוי הם פרויקטים של התחדשות עירונית אשר בהם מבני מגורים ישנים נהרסים ובמקומם נבנים מבני מגורים חדשים. מטרתם היא לשדרג ולשפר מבנים ואזורי מגורים ישנים ומוזנחים, ולשפר את רמת החיים של התושבים, תוך שמירה על קרקעות והנראות הכללית של האזור.

בפרויקטים אלו, הדיירים מתפנים מרצונם לאזור מגורים חלופי הממומנים על ידי יזמי הפרויקט. הבניינים הישנים מועדים להריסה, ובמקומם נבנים בניינים חדשים והדיירים נהנים מדירות גדולות יותר, משופצות עם מפרט טכני עשיר הכולל מעלית, חדר ביטחון, מחסנים, חניות פרטיות ועוד.

פרויקטים של פינוי בינוי הפכו למגמה ההולכת וגדלה בשנים האחרונות זאת משום שפרויקטים אלו הם WIN-WIN. גם הדיירים נהנים מדירה חדשה, היזם מרוויח דירות חדשות למכירה והמדינה זוכה לשפר את האזורים הצריכים חידוש.

היזם המלווה את הפרויקט הוא זה שאחראי על מימון הפרויקט, והוא מקבל שטחי בנייה נוספים אותם הוא יכול לשווק.

שלבים בפינוי בינוי

1
גיוס הסכמתם של 80% מבעלי הדירות
בשלב הראשון על הדיירים לגייס את הסכמת של לפחות 80% מבעלי הדירות בבניין בשביל שתוכלו להמשיך לשלב הבא.
1
2
חתימה על הסכם לשיתוף פעולה
לאחר שקיבלתם את הסכמת רוב הדיירים, הדיירים חותמים על חוזה הכולל את תנאי המעבר לדירה חלופית בזמן בניית הפרויקט, מפרט הדירות החדשות, תוכניות הבנייה ושאר התנאים והפרטים השונים. בנוסף היזם דואג לערבויות מלאות ממוסד פיננסי מוכר.
2
3
קידום תב״ע
בשלב השלישי עליכם לפתוח תיק תב"ע. התוכנית נועדה לתכנן ולהסדיר כל בנייה בשטח עירוני ולקבוע את ייעוד הקרקע, כמות יחידות הדיור, גובה המתחם ועוד. כל זאת על מנת לצאת לדרך עם בניית הפרויקט.
3
4
הוצאת היתרי בנייה
לאחר שפתחתם תיק תב"ע, עליכם להוציא היתר בנייה. ההיתר הוא אישור הניתן על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה השייכת לרשות המקומית, ומהווה אישור לביצוע עבודות בנייה.
4
5
מימון העתקת מקום המגורים של הדיירים לדירה חלופית
לאחר שקיבלנו אישור מהעירייה, הדיירים עוברים לדירה חלופית ללא עלות, למשך כל זמן בניית הפרויקט ועד לסיומו.
5
6
הריסת הבניין הישן ובניית הפרויקט החדש
עכשיו כשהדיירים עברו לדירות חלופיות, אפשר להתחיל בהריסת הבניין הישן ובניית הפרויקט החדש, בהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו מראש.
6
7
קבלת דירה חדשה בעלת תוספות ושווי גבוה יותר
בשלב האחרון, הבניין החדש מוכן לכניסת הדיירים. הם נהנים מדירות חדשות גדולות יותר, בעלות מפרט טכני עשיר, מעלית חדישה, מרפסות, ממ"ד וחניה פרטית.
7
דילוג לתוכן